Tak toto by si rozhodně neměl nikdo myslet. Ať to je či není zaheslované, ať už je to na jakkoli soukromé adrese, je mnoho způsobů jak se k takovým informacím a souborům dostat.
Nejlepší informační portál o lidech všeho druhu je samozřejmě facebook. Chcete-li se něco o někom dozvědět, běžte tam. Nejsme si snad ani vědomi, kolik věcí tam o sobě napíšeme a už vůbec, že většinu z nich bychom normálně jen tak někomu neřekli.

dívka s fotoaparátem
Nastavení facebooku

Má rozhodně tu výhodu, že si lze zvolit viditelnost a možnost zasílání zpráv. Avšak při prvním přihlášení vám to automaticky nastaví průhledný profil a vidět na vaši stěnu může každý, stejně tak vám mohou všichni psát, málokoho pak napadne proklikat se až do nastavení a tam si najít zabezpečení stránky a zvolit si odpovídající neprůhlednost profilu.

fotografie dvojčat
Ani neprůhlednost není neprůhledná

Určitě jste si všimli, že vám hlavní stranu zaplavují příspěvky různých přátel a stránek. To je v pořádku, můžete si to, co vás obtěžuje odstranit, ale stejně tak i všem podle vašeho nastavení zaplavujete stránku vy a těm, kdo mají zabezpečení volnější nehrozí žádné soukromí vůbec. Přidáte-li fotku, uvidí ji vaši přátelé, přátelé přátel a v některých případech se dostane i k lidem, kteří s vámi už nemají ale vůbec nic společného. Čím více máte přátel, tím více lidí vidí všechno, co přidáte.

mobil a sociální sítě
Moje fotky a kam se dostanou

To nikdo neví, protože není dohledatelné, kdo si vaše fotky prohlíží a už vůbec ne, kdo je stahuje. Takže na tomto světě určitě existují lidé, kteří mají složky plné fotek odhalených holek z facebooku, nebo i mužů, že? Jenže ti tam své fotky dali všichni dobrovolně, ale když přidáváme fotky svých dětí je to trošku něco jiného o to víc, pokud jsou na fotce s kamarády.

Nepřidávejte fotky ostatních, pokud nevíte, že s tím souhlasí oni, nebo v případě dětí jejich rodiče.
Všichni jsme spojeni a přes 5-6 lidí se dostanete ke každému na tomto světě, takže kam putují informace o tom, jak vypadáte, kdy a kde jste a kam chodí vaše děti do školy?

2.5/5 - (2 votes)